Jdi na obsah Jdi na menu
 

Foto s příběhem

Váš příběh

Ve chvíli, kdy vstoupíte poprvé do starého domu, překročíte jeho práh, tak vše začíná. Proběhne první část, která bude jakýmsi iniciačním začátkem, aby samotný příběh nějak začal, abyste se spojili s místem, kam se budete vracet... a tímto Vaším začátkem navazujete příběh starého domu. Ať budete na kterémkoliv místě, budou Vaše kroky směřovat ke dni, kdy se sem vrátíte.

Sebou si přivezete obálku, kde budete mít sepsáno ohlédnutí svým životem a co byste si přáli v letech, která jsou před Vámi - viz. text na Úvodní straně a červené jablko, nic víc nepotřebujete.

A za jak dlouho se vrátíte a proč?

Vrátíte se znovu za pět let, pak za dalších pět a za dalších, samozřejmě - budete-li chtít v příběhu starého domu pokračovat. Znovu  sepíšete, co se během oněch pěti let stalo a k Vašemu příběhu připojí dalších 5 let. A přípojí se tam i to, co jste sepsali a uzavřeli do obálky. Ale teprve až když se vrátíte do starého domu a obálku si sami rozděláte. Po 5-ti letech budete mít nové fotografie, které se připojí k těm prvním na webové stránky.

 Co se stane, když dům nebude?

Možná si řeknete, co se stane za 10, 15, 20 let - bude dům ještě stát? Co bude s příběhem? Dům někdo zbourá, rozpadne se - i to se může stát - co dál? Vše pak přejde jinam, příběhy lidí, kteří domem projdou, naváží jinde, na podobném místě, ..... aby vše mohlo pokračovat.

Příběh právě začíná .....

Společně vstoupíme do domu. Počkáte v chodbě domu, zatímco připravím v místnosti židly se zelenou látkou, jablkem a nožem. Vstoupíte a zatímco já počkám ve druhé místnosti, zahalíte se do zelené látky, kterou budete mít na sobě po dobu "7 kroků". Budete mít na sobě jen tuto látku, která je symbolem posledních 5-ti let, které až  při odcházení z místnosti (8 fotografie) odložíte v záběru tzv. "odcházejícím" s látkou v pravé ruce.

Nahota pod látkou je symbolem člověka přicházejícího na tento svět, ohlédnutím zpět ke dni Vašeho příchodu na svět.

Díky kombinaci světla a tmy a kusu látky zůstane skryto to, co zůstat skryto má.

Jablko v příběhu symbolizuje mateřství (jablko skrývající jadérka), proto je tento příběh jen pro ženy. Barva jablka je červená a je to barva krve, která je životodárnou mízou.

Následuje 7 kroků - 7 póz - 7 fotografií...

1. krok - 1. fotografie

Uprostřed místnosti stojí židle s jablkem a nožem, do zelené látky jste zahalena a stojíte stranou. Nůž přendám na okno a na židli zůstane jen červené jablko. Budete stát asi metr od židle a dívat se do země.

2. krok - 2. fotografie

Postavíte se před židli s jablkem čelem k oknu, ze kterého jde světlo. Skloníte se před světlem přicházejícím z venčí, nohy jsou propnuty, obě ruce se dotýkají kotníků (obdobné z jógy z Pozdravu slunci).

3. krok - 3. fotografie

Kleknete si na židli a uchopíte jablko, které jste dostala za krok předchozí - "za pokorný symbol" sklonění se před světlem, ruce jsou nataženy přes operadlo, dlaně jsou ve tvaru mysky (symbol "přijmutí"). V tuto chvíli poprvé držíte jablko.

4. krok - 4. fotografie

Jablko mě předáte a zůstanete tak, jak jste, přendáte pouze ruce na židli na které klečíte. Po té se prohnete v zádech a do místa kříže Vám položím jablko. Prohnutí se pod jablkem symbolizuje dar, který zpočátku tak nevnímáme a způsobí nám obtíže a my nechápeme důvod. Je to stejné jako v životě, když se nám stane něco nečekaného a my následně řekneme ono příslovečné "všechno špatné je pro něco dobré" nebo by se to dalo přirovnat ke změně, která k nám v žiovtě příjde a my jsme pod tíhou změny "prohnuti v bedrech", než pochopíme, že je to pro naše dobro. Čtvrtá fotografie "z boku" nebude zahrnovat celou postavu, pouze výřez zad s jablkem.

5. krok - 5. fotografie

Přejde s jablkem k oknu, jablko budete mít stále v ruce a budete se dívat z okna. Jste blíž oknu - tedy jste blíž světlu a již víte, že jablko je dar, který Vám má přinést něco krásného.

6. krok - 6. fotografie

V okně je připraven nůž, kterým jablko rozkrojíte, posadíte se do okna na paty, stále zády do místnosti a do každé ruky dáte jednu polovinu jablka. Ruce pokrčíte a každou polovinu jablka budete mít v jedné dlani ve výši ramen. V tuto chvíli se jablko mění - jedna polovina představuje Vás a druhá polovina Vašeho partnera. Jablko symbolizující "dar života" v tomto kroku poprvé představuje muže a ženu.

7. krok - 7. fotografie

Zůstanete sedět na okně, akorát se otočíte směrem do místnosti. Z jablka vyjmete jedno jadérko, to jadérko si vložíte do dlaně a já převezmu dvě poloviny jablka, které dám k sobě a umístím zpět na židli, kde jste jablko viděla poprvé při příchodu do místnosti. Na okně se schoulíte "do klubíčka" a následuje chvíle "meditace", kdy se zaposloucháte do Písně o jablku (píseň od skupiny Porgres II). Tak jak skončí píseň slovy "jadérko jediné ve dlaních mám", vstanete a jadérko schováte na libovolné místo.

8. fotografie - odcházení

Poslední fotografie je ve dveřích, kdy odcházíte a v pravé ruce necháváte za sebou spuštenou zelenou látku. Odcházíte pouze ze "7 kroků", ale zároveň vcházíte dvěřmi do další místnosti, což znamená, že začínáte nový příběh, příběh Váš a starého domu.

A co dál?

Po "odchodu" do druhé místnosti mi předáte obálku, se kterou se po 5 letech shledáte.

Vynasnažím se, aby Vám tento symbolický příběh přinesl přinejmenším něcím zajímavý a třeba i tajemný zážitek, k tomu fotografie a hlavně Vám přeji splnění Vašich přání ukrytých v obálce! Z příběhu dostanete tedy 7+1 "vstupních fotografií" + další, které v tomto domě nafotíme. Vybrané fotografie  budou umístěny na webové stránky pouze po Vašem schválení, budete-li si přát, aby nikde zveřejněny nebyly, budu Vaše přání respektovat. Rovněž i Váš příběh uzavřený do obálky zůstane tajemstvím určeným jen Vám.